75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
İyi Bir Evlilik

İyi Bir Evlilik

Şiddetin Çocukları 2

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 515
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051852546
Stok Durumu: Stokta Var
45,00₺ %35 İndirim 29,25₺

İyi Bir Evlilik

“Doris Lessing’in pasif kahramanı Martha, hayatından hiç memnun değil ve bir türlü kendi kaderinin kontrolünü eline alamıyor. Ancak bu romanlar iyi sonla bitmeseler de çok daha geniş ölçekte bir ihtirasın kanıtı olacaklar en azından: kişisel bir hikâyenin izlerini bütün toplumsal ve tarihsel bağlamı içinde yansıtan bir Bildungsroman yazma ihtirası.”
J.M. Coetzee

 
İyi Bir Evlilik, Nobel ödüllü Doris Lessing’in, iki dünya savaşı arasında doğup büyüyen bir nesli anlatan beş kitaplık “Şiddetin Çocukları” dizisinin ikinci cildi.

İyi Bir Evlilik’te, sıradan bir evliliğin tuzağına düşen sıradışı kahramanımız Martha Quest’in dünyasında gömülü cinsel, toplumsal ironiler ve çelişkiler yakıcı bir zeka parlaklığıyla gözler önüne seriliyor.

Doris Lessing bir erkeği, bir kadını, birbirlerine ulaşmak için harcadıkları boşuna ve yanlış anlamalarla dolu çabaları, patlayıp onur kırıcı bir şiddete dönüşen hüsranları, sadakatsizlikleri ve sonunda Martha’nın evliliğe sırtını dönerek, çocuğundan yürek burkan bir şekilde vazgeçişini olağanüstü bir sezgiyle dile getiriyor.

 
“Eğer 20. yüzyıl yazarları için bir Rushmore 
Dağı Anıtı olsaydı, üzerine oyulmuş yüzlerden biri 
kesinlikle Doris Lessing olurdu.”
Margaret Atwood 

Basim Tarihi: 07.06.2018
Son Basim Tarihi: 07.06.2018
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Editör: Mesut Varlık
Grafiker: Emir Tali
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.