75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
İstanbullu Kız

İstanbullu Kız

Çevirmen: Bilgin Adalı
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 282
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9789752891845
Stok Durumu: Stokta Var
11,11₺ %35 İndirim 7,22₺

İstanbullu Kız

Yıl 1928. Hanedana mensup Aziyade ile babası, Osmanlı İmparatoluğu’nun yıkılışından sonra kendilerini Berlin’de sürgünde bulurlar. Aziyade, yıllar önce bir Türk prensiyle sözlenmiştir. Ama, Batı’nın da cazibesiyle, on dokuz yaşındaki bu Müslüman kız Viyanalı bir doktora, bir “dinsiz”e âşık olur ve onunla evlenir.

Bir gün Aziyade, eskiden söz verdiği o prensle yeniden karşılaşır. Prens, artık New York’ta sürgünde yaşayan bir senaryo yazarıdır. Adam onu görürü görmez, bu kadını karısı olarak istediğine karar verir. Aziyade tamamen sadık olduğu evliliğiyle, yıllar önce verdiği söz arasında kalır.

İstanbullu Kız, savaş öncesi İstanbul’u ile savaş sonrasının gerilemiş Berlin’indeki kültürlerin ve değerlerin, Hıristiyanlığın ve Müslümanlığın çatışmasını konu ediniyor. Bunların yanında, Aziyade’nin kendi içinde yaşadığı görev ve arzu ikilemi de gözler önüne seriliyor.

İstanbullu Kız, dokunaklı ve dikkat çekici bir roman – alışılmadık ve egzotik. Esrarengiz yazar Kurban Said, Ali ve Nino’dan sonra bir kez daha, kaleminin hem düşündüren hem de büyüleyen gücünü gösteriyor.

Basim Tarihi: 07.01.2005
Son Basim Tarihi: 07.01.2005
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.