75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Işığın Hızı

Işığın Hızı

Çevirmen: Gökhan Aksay
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 248
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051855486
Stok Durumu: Stokta Var
29,00₺ %35 İndirim 18,85₺

Işığın Hızı

Çağdaş İspanyol edebiyatının en önemli temsilcilerinden Javier Cercas Işığın Hızı’nda, yazar olmak isteyen bir gencin -bu Cercas olmalı!- bir teklifi değerlendirerek Amerika’ya gitmesini, Illinois Üniversitesi İspanyolca bölümünde asistanlık bursuyla günlerini geçirirken tanıdığı Rodney Falk’ı ve onun hikâyesiyle adım attığı karanlık yolu anlatıyor.
Vietnam gazisi Rodney Falk, savaşta kaybettiklerinin telafisi olmadığının farkındadır. Kardeşi Bob’u yitirmiştir. Katliamlarda rol oynamış, masumları öldürmüş, kendi de bir otobüs durağında patlayan bombadan kıl payı kurtulmuştur. Falk’ın cezası hayatta kalmak, vicdanıyla mücadele etmektir. Romandaki yazar olmak isteyen gençle -bu Cercas’ın ta kendisi!- dostluğu, Falk’ın içedönük ve bir başına geçirdiği yaşamına yeni bir anlam katar.
Yazar olmak isteyen genç -Cercas!-, yükselen edebi şöhreti ve parçalanan aile hayatı ile Rodney Falk’ın kaderinin bağlantılı olduğunu keşfettiği anda roman, gerçeküstü bir boyut kazanıyor: Işığın Hızı, pişmanlıklarla altüst olmuş ruhlara usul usul sızıyor.

Sonsuz yetenekli bir yazar!
Roberto Bolaño

Müthiş bir hikâye anlatıcısı!
J. M. Coetzee

Basim Tarihi: 09.12.2020
Son Basim Tarihi: 09.12.2020
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Editör: Murat Çelik
Grafiker: Emir Tali
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.