75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
İnsani Derinlik

İnsani Derinlik

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 241
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051062273
Stok Durumu: Stokta Var
20,00₺ %35 İndirim 13,00₺

İnsani Derinlik

"Aşk, aile ve kişisel gelişim sürecinde."

Aşk, Aile ve Kişisel Gelişim Çemberinde İnsani Derinlik Yolculuğumuza Hoş Geldiniz!


- Aşk bir uyanştır aslında. Maddi sevgileri aşıp önce kendine sonra diğerlerine uyanış. Sevenle sevileni aynı ateşte buluşturan, katıksız, karşılıksız, yoğun, biraz da başı dönmüş bir sevgidir bu. Nihayet aşk, sözün bittiği yerdir. Hiçliği kabullendiğimiz bir insani derinlik yolculuğudur.
- Aile için asıl soru şu: Çevrenizde kimler var? Zamanınızı kimlerle harcıyorsunuz? Kimlerin yanında olmaya can atıyorsunuz? Kimlerin kokusunu, rengini, derinliğini taşıyorsunuz? Başınızı hangi omuzlara yaslayıp icabında ağlıyorsunuz?
- Kişisel gelişim, salt kendimizi bir yerlere getirme kaygısının ötesindedir. Ailemize, toplumumuza, dünyamıza ve ötelerin ötesine borcumuzu ödeyecek bir kişisel derinliğe, olgunluğa, üretkenliğe ulaşarak, insani derinliği toplumsal gelişimin anahtarı haline getirmektir.
- İnsani derinlik; sıradan olmayı aşmaktır. Gönlümüzde ötekilere de yer açmaktır. İç zenginliğimizi hayat alanına daha çok yansıtmaktır, insanlara bir katma değer üretmektir. Hızlı değişim ve dönüşümün ezdiği kişiliklerin yeniden inşası ve inadına "insan" kalmanın bilincine varmaktır.
"Ben"e ve kişisel çıkarlara yani fiziksel ve maddi yönümüzü geliştirmeye hapsolan kişisel gelişimi; ruh-gönül-kalp yönümüzü de kapsayacak, "öteki de hoş görecek bir zirveye ulaştırmanın yolculuğudur insani derinlik. 

Basim Tarihi: 18.10.2010
Son Basim Tarihi: 18.10.2010
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.