75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
İnsan Doğasının Geleceği

İnsan Doğasının Geleceği

Liberal Öjeniğe Doğru Mu?

Çevirmen: Kaan H. Ökten
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 158
Ebat: 14 X 21
Barkod: 9786050381139
Stok Durumu: Stokta Var
22,00₺ %35 İndirim 14,30₺

İnsan Doğasının Geleceği

Günümüzün biyoteknolojik ve genetik gelişmeleri, insan doğasının geleceğine ilişkin pek çok tartışmayı beraberinde getiriyor. Bu gelişmelerin felsefi, etik ve siyasal sonuçlarını ele alan Habermas’ın yönelttiği en çarpıcı soruların başında, insanın tasarımcısının yüce bir varlık değil, yine bir insan olmasının, insanın kendini tanıyıp bilmesi açısından nasıl bir sonuç doğuracağı geliyor.

Pratik felsefenin adalet kuramları tartışmaları içinde tıkanmasını eleştirip, ahlakın “tür etiksel” bir anlayış içinde ele alınması gerektiğini savunan Habermas, doğal yollardan büyüyüp gelişen ile insan elinden çıkarak var olan insan doğasına ilişkin son derece çarpıcı akıl yürütmelere yer verirken, insan doğasının araçsallaştırılmasına karşı çıkıyor, biyoteknolojik tasarıma dayalı insan yaşamı modelinin aczini gözler önüne seriyor ve çağımıza uygun bir “kendi olma imkânı”nın hangi felsefi ve etik temeller üzerine oturması gerektiğini sorguluyor.

Basim Tarihi: 05.12.2019
Son Basim Tarihi: 05.12.2019
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Orijinal Adi: Die Zukunft der Menschlichen Natur - Auf Dem Weg zu Einer Liberalen Eugenik? (erweiterte Auflage, 5.Auflage 2018)
Yayın Yönetmeni: Mustafa Küpüşoğlu
Editör: Hikmet Akyüz
Sayfa Tasarımı: Zuhal Turan
Yayın Dili: Türkçe
Orijinal Dili: Almanca
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.