75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Homeros'u Yeniden Keşfetmek

Homeros'u Yeniden Keşfetmek

Destanın Kökenine Dair

Yayınevi: Alfa Yayınları
Çevirmen: Hakan Keser
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 340
Ebat: 13,5 X 21
Barkod: 9786051067988
Stok Durumu: Stokta Var
49,00₺ %35 İndirim 31,85₺

Homeros'u Yeniden Keşfetmek

Her zaman, herkes tarafından okunacak kitaplar vardır. Bütün dünyanın sorgusuz sualsiz temel eserler olarak gördüğü, Homeros’un İlyada ve Odysseia adlı destanları bu kitaplar arasındadır. 

Öte yandan, okurun her seferinde yeni bir şeyler keşfettiği ve bu nedenle hemen tutkuyla bağlandığı bu iki şaheser, her açıdan bir belirsizlik bulutu içine gizlenmiş gibidir. Onlar hakkındaki her şey tartışmalıdır: Yapıları, amaçları, ilk dinleyicileri ve sonraki aktarımları… 

Dilbilimci Andrew Dalby işte bu en temel bilinmezden hareketle bu kitapta, İlyada ve Odysseia’nın gerçek şairinin peşine düşüyor. Titiz bir bilim insanından beklenen kapsamlı bir kaynak çalışması çerçevesinde, her iki destanda da tezlerinin geçerliliğini araştıran Dalby, yine aynı titizlikle, olgular ile varsayımları ayırt etmeye ve tartışmaya açık noktalarda fazla ısrarcı olmamaya çaba gösteriyor ve okuru da, bu keşif yolculuğuna doğrudan dahil ediyor. 

Homeros’u Yeniden Keşfetmek, İlyada ve Odysseia gibi iki muhteşem destanın oluşumuna ilişkin son derece ilgi çekici bilgiler veren ufuk açıcı bir eser.

Basim Tarihi: 07.03.2018
Son Basim Tarihi: 07.03.2018
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.