75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Hayvan Çiftliği

Hayvan Çiftliği

Çevirmen: Mustafa Bal
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 112
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051855585
Stok Durumu: Stokta Var
10,00₺ %35 İndirim 6,50₺

Hayvan Çiftliği

“Zamanımıza ait şefkatli, aydınlatıcı ve bilgelik dolu bir fabl. ”
The New York Times


Bir çiftliğin hayvanları, insanların zulmünden bitap düşerek isyan etmeye karar verir ve efendilerini çiftlikten kovaladıktan sonra eşitlik temelli yeni bir düzen getirirler. Fakat çok geçmeden kurnaz, açgözlü ve bencil domuzlardan oluşan yeni bir bürokrat sınıf ortaya çıkar ve diğer hayvanlar üzerinde zorbaca tahakküm kurar. İsyan zaferiyle ilan edilen eşitlik ve kardeşlik ideallerine gitgide ihanet edilir ve tüm gücü kendinde toplayan liderlerinin baskıcı rejimi altında tüm hayvanlar eskiden aşina oldukları zulüm ve yoksunluğu tekrar yaşamak zorunda kalırlar.

Hayvan Çiftliği’nde, George Orwell, Rus Devrimi’nin vaatlerine ihanet olarak gördüklerinden yola çıkarak sosyal ve politik eylemlerimizin olası sonuçlarına dair bir öngörü ortaya koyuyor. Politik bir eleştirinin yanı sıra insan doğasının; güdülerinin, düşüncelerinin ve içsel mücadelesinin dokunaklı ve keskin bir incelemesini sunuyor.

Kişi kültlerinin serpildiği, gerçeklerin erk sahiplerince çarpıtıldığı ve özgürlüğün saldırı altında olduğu günümüz dünyasında geçerliliğini hâlâ koruyan bir masal.


“Cam kadar saydam ve bir o kadar keskin…”
Atlantic Monthly

Basim Tarihi: 06.01.2021
Son Basim Tarihi: 25.03.2021
Kaçıncı Baskı: 7.Baskı
Editör: Emre Tokcael
Grafiker: Adnan Elmasoğlu
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.