75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Hamlet

Hamlet

Manga Shakespeare

Çevirmen: Sabri Gürses
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 196
Ebat: 14 X 21
Barkod: 9789752896246
Stok Durumu: Stokta Var
14,90₺ %35 İndirim 9,69₺

Hamlet

Cinayetin dili yok belki, ama konuşacak," der Hamlet Shakespeare'in en bilmecemsi oyununda. 

Klasik Shakespeare'i manga çizimiyle kaynaştıran ve sürükleyici etkisiyle okurlarını coşkulandıran çığır açıcı bir uyarlama. Savaşlarla mahvolmuş bir siberdünyada yaşayan Danimarka Prensi, Hamlet babasının ölümü nedeniyle acı çekerken, kalenin burçlarında gezinen bir hayalle karşılaşır. Bu Hamlet'in ölen babasının hayaletidir ve katilinin adını açıklar: Öz kardeşi öldürmüştür onu. Hamlet, babasının cinayetinin intikamını almaya çalışırken bizleri deliliğe, ihanetlere ve üzücü bir aşk hikâyesine uzanan bir yolculuğa çıkarır. 

Hamlet, William Shakespeare'in tiyatro oyunlarının çizgi uyarlamaları olan Manga Shakespeare dizisinde yer almaktadır. Japon çizgilerinden esinlenen ve Shakespeare'in özgün metinlerinden Richard Appignanesi tarafından uyarlanan bu dizi, usta mangacıların çizimleriyle bu büyük yaratıcının sözlerini öğrenciler, Shakespeare okurları ve manga hayranları için canlandırmaktadır.

"Ya resimlerin dramatik bir şekilde peşpeşe gelmesi ya da bir sanat biçimi olarak manganın enerjisi neden oluyor: Nefes kesici bir işle karşı karşıyayız." 
-The Guardian

Basim Tarihi: 17.08.2009
Son Basim Tarihi: 17.08.2009
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Resimleyen: Emma Vieceli
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.