75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Hakka Sığındık

Hakka Sığındık

İşitilmedik Bir Vaka

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 192
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051854984
Stok Durumu: Stokta Var
23,00₺ %35 İndirim 14,95₺

Hakka Sığındık

Selim İleri’nin sunuşuyla…

100 yılın kabusu!
Günümüzde yaşanan salgınla büyük benzerlikler taşıyan İspanyol gribinin üzerinden yüz yıl geçmesine rağmen hiç değişmeyen çoksesli bir roman!

1. Dünya Savaşı henüz bitmiş, yüzyıllardır İstanbul’un korkulu rüyası olan yangınlara bir de İspanyol gribi salgını eklenmişti. Bir gecede birkaç mahalleyi kül eden meşhur İstanbul yangınları gibi hızla yayılan hastalık, ölümü paylaştırmakta zengin, fakir gözetmeyerek bir tür eşitlik sağlamış, bazen sırf şaşaalı yaşamlarını meraktan bazen sadece göz hakkı teslim edilir umuduyla gece gündüz zengin konaklarını izleyen yoksullar için yürek soğutan gizli bir intikam olmuştu.

Hakka Sığındık gizemli bir tehdit mektubu, İspanyol gribi ve iki zengin konağından ardı ardına çıkan cenazelerin arasındaki gizli bağı çözmek için batıl inançların vahim gülünçlüğünden yola çıkıp yoksulluğun, kimsesizliğin katı gerçeğine ulaşan bir macerayı anlatıyor.

Bu macerada, Hüseyin Rahmi Gürpınar, her zamanki dikkatli gözlemleri ve içten anlatımıyla yoksul mahallelerinin, yangın yerlerinin, kimsesiz çocukların, salgının, üzerinden yüz yıl geçmesine rağmen pek de değişmeyen çoksesli bir fotoğrafını çekiyor. Her bakışta yeni ayrıntıların keşfedileceği kalabalık bir fotoğraf bu.

 

Basim Tarihi: 25.06.2020
Son Basim Tarihi: 25.06.2020
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayına Hazırlayan: Ömer Arslan
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.