75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Fuzûli

Fuzûli

Abdülbâki Gölpınarlı Kitaplığı

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 180
Ebat: 11 X 15,5
Barkod: 9786055107444
Stok Durumu: Stokta Var
20,00₺ %35 İndirim 13,00₺

Fuzûli

Divan şiirinin en güzel beyitlerini yazmış, halk şairlerini dahi etkisi altına almış büyük Fuzûlî, Klasik Edebiyat ve Tasavvuf Tarihi alanlarında çok önemli yere sahip Abdülbâki Gölpınarlı’nın kaleminden okuyucuyla buluşuyor. 

Abdülbâki Gölpınarlı, Fuzûlî’nin hayatını, milletini, dini ve tasavvufi görüşünü tahlil ettikten sonra kasidelerinden, gazellerinden örneklere yer vermiş ve meşhur Leyla ve Mecnun Mesnevisi’nden parçalar sunmuş. Ayrıca şairin düzyazı şeklinde kaleme aldığı Şikâyetnâme ve Hadikatu’s-Su‘edâ’dan da kapsamlı bölümler esere eklenmiş. Kitapta şair hakkında bilinmeyen ya da tereddüde düşülen konulara akademik metotlar ve referanslarla çözümler de getiriliyor. 

Fuzulî öyle bir denizdir ki bize gâh sakin ve halim, gâh coşkun ve giryan; bazan göğün bulutlarıyla simsiyah, bazan güneşin, ayın akisleriyle ışıklara boğulmuş ve sarhoş... Özetle, istediği surette görünür ve nasılsa bizi de o hâle getirir. Bizi kendisine çeker, kendisinde yok eder. Bu coşkunluğuyla şair âşıklık bahsinde Mecnun’a bile meydan okur: 

Bende Mecnûn’dan füzûn âştkhk istidâdı var
Âştk-ı sâdık benim Mecnûn’un ancak adı var 

Basim Tarihi: 14.05.2014
Son Basim Tarihi: 14.05.2014
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.