75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Evrenin Yeni Fiziğinde Moda, İnanç ve Fantezi

Evrenin Yeni Fiziğinde Moda, İnanç ve Fantezi

Yayınevi: Alfa Yayınları
Çevirmen: Zekeriya Aydın
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 660
Ebat: 13,5 X 21
Barkod: 9786050381719
Stok Durumu: Stokta Var
59,00₺ %35 İndirim 38,35₺

Evrenin Yeni Fiziğinde Moda, İnanç ve Fantezi

Modaya uygun fikirlerin, körü körüne inancın ya da fantezinin evreni anlamaya yönelik bilimsel araştırmada ne işi olabilir ki? Roger Penrose, fiziğin en-uç sınırlarında çalışan araştırmacıların, herkes gibi, modaya uygun eğilimlere, dogmatik inanışlara ve hayal ürünü şeylere kapılabildiğini ileri sürüyor. Bu kışkırtıcı kitapta Penrose moda, inanç ve fantezinin, sicim kuramı, kuantum mekaniği ve kozmolojide, bugünün araştırmacılarını nasıl baştan çıkardığını tartışıyor, hatta onların çalışmalarını ironik bir biçimde nasıl şekillendirdiklerini betimliyor. Bir kuramın modaya uygun doğasının onun inandırıcılığını değerlendirmemize gölge düşürebileceği uyarısında bulunuyor, hatta evrenin kökenleri hakkındaki güncel fantastik fikirlerin ardında daha doğal bir gerçekliğin yatabileceğini tartışıyor.

 

“Fizik geçen yüzyılda sıkıntılı bir çıkmaza girmişti. İki kuramın -kuantum mekaniği ve genel görelilik- büyük ölçüde doğru olduklarına inanılmıştı. Fakat onlar temel açılardan birbirleriyle çelişir; her ikisi de tam doğru olamaz. Önde gelen fizikçilerden Roger Penrose, Evrenin Yeni Fiziğinde Moda, İnanç ve Fantezi kitabında bu problemi ele alıyor. Entelektüel olarak olağandışı olduğu kadar da saygın olan Penrose burada bu iki kuramın uzlaştırılabileceği bazı yeni yollar aramayı göze almaktadır.”

–Wall Street Journal

 

“Mükemmel bir şekilde üretilmiş, mükemmel bir şekilde hazırlanmış ve şema haline getirilmiş bir kitap… Eğer çağdaş fizik kuramı sizin ilginizi çekiyorsa, bu kitabı kesinlikle görmezden gelmek istemezsiniz.”   

 –Math Frolic

Basim Tarihi: 29.05.2020
Son Basim Tarihi: 29.05.2020
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Editör: Kerem Cankoçak
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.