75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Ekşi Mayalı Ekmekler

Ekşi Mayalı Ekmekler

Evde Ekşi Maya Yapımını da İçerir

Yayınevi: Alfa Yayınları
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 230
Ebat: 18,5 X 22
Barkod: 9786051713663
Stok Durumu: Stokta Var
59,00₺ %35 İndirim 38,35₺

Ekşi Mayalı Ekmekler

“Kitabın asıl amacı, öncelikle her kesimden okurun kitaptaki bilgi ve deneyimlerden yararlanarak kendi mutfaklarında ekşi mayalı ekmek yapmalarını ve eğer bunu yapamıyorlarsa fırınlardan ekşi mayalı ekmek talep etmelerini sağlamak ve gıda sektöründeki tüm ekmek üreten kesimleri ekşi maya kullanmaya teşvik etmektir.
Ekşi maya konusu okura soru cevaplar, uygulamalar, öğrenci notları ve fotoğraflar ile birlikte aktarılmaya çalışıldı. Böylece okurun ekşi mayanın seyrine sanki dersteymişçesine katılması ve konuyu canlı bir şekilde kavraması amaçlandı.
Çalışmamızla aynı zamanda ekşi maya konusuna dikkat çekmeyi, sektördeki profesyonellerden ev hanımlarına, öğrencilerden yemek meraklılarına her kesimde farkındalık yaratmayı ve konuyla ilgili olarak kapsamlı bir çalışmaya girmek isteyenlere bir yol rehberi olabilmeyi de ümit etmekteyim.
Tabi ki amaçlarımın ve ümitlerimin birer iyi niyetli dilek olduğunun farkındayım. Ancak bu kitabın etkileyeceği her öğrencinin ve okurun ekşi maya serüvenine katılacağına ve mayadaki mucizeyi keşfedeceğine inanıyorum.”

 

Basim Tarihi: 10.10.2016
Son Basim Tarihi: 23.06.2020
Kaçıncı Baskı: 5.Baskı
Yayın Yönetmeni: Mustafa Küpüşoğlu
Grafiker: Volkan Kestane
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Türü: Renkli Resimli
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.