75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Düşen Şeylerin Gürültüsü

Düşen Şeylerin Gürültüsü

2011 Alfaguara Roman Ödülü

Çevirmen: Süleyman Doğru
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 275
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051415154
Stok Durumu: Stokta Var
23,00₺ %35 İndirim 14,95₺

Düşen Şeylerin Gürültüsü

2014 Uluslararası Impac Dublin Edebiyat Ödülü'nü Kazandı.

Hukuk fakültesinde öğretim görevlisi olan Antonio Yammara, uğradığı bilardo salonunda gizemli bir adam olan Ricardo Laverde ile tanışır ve arkadaş olur.

Fakat Antonio'nun tüm sorularına rağmen Laverde, geçmişinden bahsetmekten ısrarla kaçınmaktadır. Ta ki bir gün elindeki kasedi dinleyebileceği bir yer bulması için yardım isteyene kadar.

Kasedi dinleyip Şiir Evi'nden çıktıklarında, motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğrarlar. Laverde ölür, Antonio ise şans eseri hayatta kalır.

Olayın etkisini üzerinden atamayan, kendiyle ve geçmişiyle hesaplaşmaya başlayan Antonio, Laverde'nin hikâyesinin İzini sürerek Kolombiya'nın geçmişine ve karanlıkta kalmış sırlara doğru bir yolculuğa çıkar.

Yaşarken farkına varamadıkları ortak geçmiş, Antonio ile Laverde'nin kaderini birleştirecektir. Vâsquez, ona 2011 yılında İspanya'nın en prestijli edebiyat ödüllerinden; Alfaguara Ödülü'nü kazandıran bu etkileyici romanında hafızanın peşine düşüyor.

Düşünmeden yaşanabilir, diyor Cortâzar bir öyküsünde, peki ya hatırlamadan yaşanabilir mi?

"Her şey bir anı; daha yeni yazdığım bu cümle bile çoktan bir anı oldu; sizin, sayın okur, daha yeni okuduğunuz şu sözcük de artık bir anı."

"Deneyim ya da deneyim diye adlandırdığımız şey, çektiğimiz acıların envanteri değil, başkalarının acılarına karşı öğrendiğimiz empatidir."

Basim Tarihi: 19.09.2012
Son Basim Tarihi: 19.09.2012
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayına Hazırlayan: Başak Güntekin
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.