75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Doğa Ve Yürüyüş Üzerine Seçme Denemeler

Doğa Ve Yürüyüş Üzerine Seçme Denemeler

Çevirmen: Aytek Sever
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 180
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051850566
Stok Durumu: Stokta Var
23,00₺ %35 İndirim 14,95₺

Doğa Ve Yürüyüş Üzerine Seçme Denemeler

Henry David Thoreau (1817-1862) görece kısa yaşamı ve münzevi kişiliğine rağmen sonraki yüzyıla damga vurmuş yazarlardan biridir. Doğa gezgini-tarihçisi-araştırmacısı, doğal yaşam eylemcisi, bilim insanı, filozof, yazar, şair gibi sıfatların her birini ona yakıştırabiliriz ama yine de bir şeylerin eksik kaldığını hissederiz… Ayrıksılığı, şaşılacak derecede kapsamlı bilgi birikimi ile kadim zaman seyyahlarının maceracılığını harmanlamasında yatar. Münzeviliğinde ise melankolinin zerresi yoktur, aksine, ilkyaz sabahlarının kuş cıvıltıları gibi şenlikli ve kucaklayıcıdır.
Çevirmen Aytek Sever’in Thoreau’nun belli başlı eserlerinden özenle seçip yayıma hazırladığı Doğa ve Yürüyüş Üzerine, tıpkı ormandaki patika gibi sürprizlerle dolu, bülbülün şarkısı gibi canlı ve nüktedan, karakaplumbağası gibi “bilge” yazıları kapsıyor. Thoreau’nun en güzel denemelerine yer veren bu seçkiyi Amerikalı çevreci yazar Bill McKibben’ın önsözü ve Ralph Waldo Emerson’ın kaleme aldığı “Thoreau’nun Yaşamöyküsel Portresi”yle birlikte sunuyoruz. 

“Thoreau, Buddha’dan günümüze uzanan bir kaçıklar ve mürşitler silsilesinde Amerikalı bir örnektir.” Bill McKibben

“Thoreau’nun içinde, maddi dünyayı ona sadece bir araç ve sembol olarak gösteren, eşine az rastlanır insanlar sınıfına ait müthiş bir bilgelik vardı.” Ralph Waldo Emerson 

“Doğanın farklı itkiler üflediği biridir o, ki sanırım bunların arasında bazı gizleri de var...”
Virginia Woolf

Basim Tarihi: 21.09.2016
Son Basim Tarihi: 26.07.2017
Kaçıncı Baskı: 2.Baskı
Grafiker: Emir Tali
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.