75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Dinozorların Destansı Yolculuğu

Dinozorların Destansı Yolculuğu

Yaşam Ağındaki Fosil İplikler

Çevirmen: Tufan Göbekçin
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 470
Ebat: 13,5 x 21
Barkod: 9786051711485
Stok Durumu: Stokta Var
39,00₺ %35 İndirim 25,35₺

Dinozorların Destansı Yolculuğu

“Dinozorlar hakkında en geniş tabanlı, kapsayıcı kitap.”
Prof. Philip J. Currie, Dinazor Paleobijolojisi Kürsüsü

Şimdiye kadar evrimleşen hayvanların en başarılı ve büyüleyici gruplarından biri dinozorlardır. Dinozorlar 65,5 milyon yıl öncesine kadar milyonlarca yıl boyunca dünyaya hükmettiler.  Aslında dinozorların yaşayan mirasçıları olan kuşlar bugün bile memelilerden daha çeşitlidir.
Dinozorlarla aynı soy ağacının dalında bulunan kuşların 10.000’den fazla türü vardır. Buna karşın sürüngenler ile amfibilerin 6000 türü ve memelilerin 4000 türü vardır. 
Peki birçoğu modern zamanlardaki fillerden daha büyük olan bu kadar çok dinozor türü nasıl yan yana yaşamayı başarabildi? Dinozorların Destansı Yolculuğu bu sorunun cevabını evrimleşen bir gezegenin bağlamında arayarak, okurları doğanın önemini, özellikle de evrim ve ekoloji ile yaşamın kökenini ve nesil tükenmesinin kaçınılmazlığını düşünmeye sevk ediyor. Dinozorlar, memeliler ve diğer tüm yaşam formları arasındaki etkileşimler, bu kitabın önemli bir temasıdır.
Scott Sampson’ın bu kitabı, geçmiş ve bugünü yan yana getirerek, hızla değişen, sürekli evrimleşen dünyamızda iklim değişimiyle ve nesil tükenmesiyle başa çıkmaya çalışırken, dinozorların antik dünyasını anlamanın her zamankinden önemli olduğunu göstermekte.

“Scott Sampson’ın kitabı dinozorlara yaşam veriyor; değişen eko-sistemimizin geçmiş dönemlerine ışık tutuyor... Yepyeni ve muhteşem bir yaklaşım.”  –New Scientist

“Sampson dünyamıza iyi bakmamız gerektiğinin altını çiziyor... Bilimsellikte uzaklaşmadan her düzeyde okurun anlayabileceği bir eser ortaya koymuş.” –Library Journal

Basim Tarihi: 11.09.2015
Son Basim Tarihi: 11.09.2015
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Orijinal Adi: Dinosaur Odyssey: Fossil Threads in The Wb of Life
Yayın Yönetmeni: Mustafa Küpüşoğlu
Sayfa Tasarımı: Mürüvet Durna
Yayın Dili: Türkçe
Orijinal Dili: İngilizce
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Türü: Siyah - Beyaz
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.