75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Deli Kızın Aşk Şarkısı : Syvia Plath

Deli Kızın Aşk Şarkısı : Syvia Plath

Unutulmayan Kadınlar 15

Çevirmen: Yeşim Seber
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 580
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051417868
Stok Durumu: Stokta Yok
26,85₺ %35 İndirim 17,45₺

Deli Kızın Aşk Şarkısı : Syvia Plath

20. yüzyılın en önemli şairlerinden Sylvia Plath’ın yaşamında,
Ted Hugbes’la tanışmasi ve boşanmalarından önce biten evliliklerinin yadsınamaz bir agırligi vardır. Diger yandan Plath’ın, Ted'den önceki yaşamı da, en az sonrası kadar karmaşık ve sıkıntılarla doludur.
Şair sekiz yaşında babasını kaybeder, bu olüm onda büyük bir travma yaratır. Annesini suçlar, onun kendisi için yaptığı fedakârlıklar altında ezilir, nefreti içten içe bilenir. Hırslıdır, başarı ve saygınlık gözünü kamaştırır. Sürüp giden mükemmellik arayışında, okul ve okul dışında her zaman en iyisini ister, arzular. Bu takıntı, ilişkilerine de yansır. Cinselliğe duyduğu merakla yerleşik kalıplar içinde kısılıp kalma korkusu arasında, sürekli bir gerginlik içinde, sayısız erkekle flört eder. Bu arada yazmaya hiç ara vermez, şiir, öykü, günlük, mektup... Ama sürüp giden huzursuzluğuna hiçbiri çare olmaz.
Ve gün gelir ölmek ister.
Andrew Wilson, Sylvia Platb’ın yakın arkadaşları  ve sevgilileri aracılığıyla elde ettigi yeni bilgi ve belgeler ışığında yazdığı yaşamöyküsünde, zamana meydan okuyan bu unutulmaz kadının ilkgençlik yıllarına odaklanıyor. Deli Kızın Aşk Şarkısı ailesine, topluma, ekonomik koşullara, yani gerçek “endişe perileri”ne yenik düşüp kendini yok etmekten başka çare bulamayan bir kadının öyküsü.
 

Basim Tarihi: 04.11.2014
Son Basim Tarihi: 04.11.2014
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Grafiker: Beste Doğan
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.