75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Çipler Klonlar ve 100 Yaş Ötesi Yaşam

Çipler Klonlar ve 100 Yaş Ötesi Yaşam

Biyolojik Bilimler Bizi Ne Kadar Uzaklara Götürecek?

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 290
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051067568
Stok Durumu: Stokta Var
28,00₺ %35 İndirim 18,20₺

Çipler Klonlar ve 100 Yaş Ötesi Yaşam

21. yüzyılın anahtar nitelikli keşifleri biyolojik bilimlerden gelecek ve bu buluşlar, şu an itibariyle yalnızca hayal edebileceğimiz yollarla yaşamlarımızı etki altına alacak. Paul ve Joyce Schoemaker, gelecek yıllarda ortaya çıkabilecek yenilikleri önceden görmekte ve onların insan ömrünün uzamasından toplum sağlığına, biyoterörizmden kişiselleşmiş tıbba kadar uzanan aralıkta ne anlam ifade edebileceklerini ortaya koyuyorlar. Yazarlar bu kitapta “Ne kadar yaşayacaksınız?”, “Biyolojik bilim çağına ilişkin yeni iş olanakları nelerdir?”, “Biyolojik bilim devriminin ekonomisi, politik yaklaşımları ve teknolojisinden ne anlıyoruz?” sorularının cevaplarını veriyorlar.
”Sağlık hizmetleri alanında bugünlere nasıl geldiğimize ve nerelere gidebileceğimize ilişkin ilham verici ve heyecanlandırıcı bir sunum. Eşsiz bir perspektif içeren, mutlaka okunması gereken bir kitap.” – David Lester, Ph. D., ITHW Inc. başkanı, Pfizer Inc. şirketi İnsan Sağlığı Teknolojileri eski başkanı


”Biyolojik bilimlerdeki yeni bilgi patlaması; toplumsal, ahlaki ve ekonomik düşüncelerimize önemli zorluklar getirecek. Schoemakerlar bizlere bu düşünce sistematiğini güdüleyecek inanılmaz faydalı bir kitap sunuyorlar. Heyecanlandırıcı olduğu kadar zor bir geleceğe kılavuzluk edecek bundan daha iyi bir kitap bulunamaz.” 

– Profesör Arthur L. Caplan, Pensivanya Üniversitesi Biyoetik Merkezi başkanı


“Ne kadar büyüleyici bir kitap! Yazarlar, bu yüzyılda patlak veren biyomedikal devrimin bütün yönlerinin (toplumsal, insana ilişkin, bilimsel ve iş hayatıyla ilgili) üstesinden gelmişler. Müthiş.”
– Giancarlo Barolat, M. D. Direktör, Barolat Neuroscience, Presbyterian St. Luke Medical Center, Thomas Jefferson Üniversitesi, Nörocerrahi Profesörü

Basim Tarihi: 03.09.2013
Son Basim Tarihi: 03.09.2013
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.