75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Caravaggio - Dinsel ve Dünyevi Bir Hayat (Ciltli)

Caravaggio - Dinsel ve Dünyevi Bir Hayat (Ciltli)

Çevirmen: Bora Kamcez
Cilt Durumu: Ciltli
Sayfa Sayısı: 500
Ebat: 16,5 X 24
Barkod: 9786254494192
Stok Durumu: Stokta Var
150,00₺ %35 İndirim 97,50₺

Caravaggio - Dinsel ve Dünyevi Bir Hayat (Ciltli)

Ressamın kısa hayatı ibadet ve kavgalar, kardinaller ve fahişeler arasında, kiliselerde ve düellolara sahne olan sokaklarda mekik dokuyarak geçti. Barok resim sanatının ilk ve en önemli temsilcilerinden Caravaggio, resimlerinde çalkantılı hayatının iniş ve çıkışlarının izlerini, dikkatli bakan gözlerin sezebileceği incelikle yansıttı.

“Caravaggio nadiren bu muhteşem biyografideki kadar derinlikli görülmüştür. Andrew Graham-Dixon, Caravaggio’nun resimlerini, çağdaşlarının duygu ve düşünceleri üzerinden okuyor. Böylelikle resimlerini daha önce olmadığı kadar kesin ve yoğun bir şekilde görüp hissedebiliyoruz.”
–Neil MacGregor, British Museum Müdürü

“Caravaggio, görme sanatı üzerine heyecan verici bir ders, Caravaggio’nun bazen şiddetli ama her zaman inançlı dünyasının gölgelerinin duyusal bir keşfi, oldukça tatmin edici biten bir polisiye hikâyesi. Andrew Graham-Dixon’ın bir resmi okuyucuya yazıyla gösterebilmesi ender ve değerli bir yetenek. Aşırı yoğun bir haz alarak daimi bir keyif yaşadım. Her kelimesine güvendim ve son sayfayı çevirdiğime çok üzüldüm.”
–Peter Carey

Basim Tarihi: 02.11.2021
Son Basim Tarihi: 02.11.2021
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Yönetmeni: Mustafa Küpüşoğlu
Grafiker: Adnan Elmasoğlu
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Sert Kapak
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.