75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Büyülü Gezgin

Büyülü Gezgin

Çevirmen: Kayhan Yükseler
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 312
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051418155
Stok Durumu: Stokta Var
32,00₺ %35 İndirim 20,80₺

Büyülü Gezgin

 
Roman, öykü ve oyun yazarı Nikolay Semyonoviç Leskov (1831-1895), on dokuzuncu yüzyıl Rus edebiyatı geleneğinde bir bomba etkisi yaratmıştır. Gerçekçi geleneğe karşı olmasa da mitsel, ayrıksı bir Rusya’dır onun resmettiği; askerlerin, rahiplerin, serflerin, prenslerin, çılgın Tatarların ve Çingenelerin cirit attığı, büyülü, düşsel, kabına sığmaz bir dünyadır. 
Sözlü anlatım geleneğine dayanan, meselsi, alegorik, sembolik ve çok-katmanlı örneklerden oluşan Büyülü Gezgin, Leskov’un olağanüstü imgelemiyle ilk kez tanışacak okurlar için ideal bir seçki sunuyor.  
 
“Bu hikâyeler gerçeküstü, sürükleyici, yabani ve komik.”  MARGARET ATWOOD
 
“Leskov olmadan Bulgakov da olmazdı, Çehov da, dahası Garcia Marquez de, Julio Cortázar da olmazdı… Leskov kelimenin tam anlamıyla bir hikâye anlatıcısı: O dünyayı resmetmiyor, yaratıyor – tüm ihtişamı, dehşeti ve büyüsüyle…”  Alberto Manguel
 
“Leskov, ekonomik ilerlemenin yetersizliğine işaret eden ilk yazardır... Dostoyevski’nin bu kadar çok okunması gariptir... Buna karşılık, Leskov’un okunmamasını bir türlü anlamıyorum. Leskov, hakikate sadık bir yazar.”
Tolstoy
 
“Fabl kadar güçlü, hayat gibi çılgın hikâyeler.” Alice Munro
 
“Leskov, kökleri en derin biçimde ... halkın içinde olan, bütün yabancı etkilerden uzak kalan yazardır.”                                   Maksim Gorki

 
 

Basim Tarihi: 19.01.2015
Son Basim Tarihi: 19.01.2015
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Yönetmeni: Cem İleri
Yayına Hazırlayan: Cem Alpan
Grafiker: Beste Doğan
Sayfa Tasarımı: M. Atahan Sıralar
Yayın Dili: Türkçe
Orijinal Dili: Rusça
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.