75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Biraz Kuantumdan Zarar Gelmez

Biraz Kuantumdan Zarar Gelmez

Evren Hakkında Kışkırtıcı Bir Kılavuz

Yayınevi: Alfa Yayınları
Çevirmen: Taylan Taftaf
Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 240
Ebat: 13,5 X 19,5
Barkod: 9786051060736
Stok Durumu: Stokta Yok
28,00₺ %35 İndirim 18,20₺

Biraz Kuantumdan Zarar Gelmez

Tüm insan ırkı, bir küp şekerin sahip olduğu hacme sığdırılabilir. Zamanda yolculuk fizik kurallarına aykırı değildir. Bir atom aynı anda birçok farklı yerde bulunabilir. Tıpkı sizin aynı anda hem New York hem de Londra'da bulunmanız gibi...Bu cümlelerin bir bilimkurgu filminden alındığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Bilimin kendisi, bilimkurgudan çok daha çarpıcı bilgiler içeriyor. Evren, bugüne kadar icat edilmiş her şeyden çok daha etkileyici. Modern fiziğin iki büyük teorisi bizlere bu harikulade gösterinin kapılarını açıyor:

Kuantum Teorisi ve İzafiyet Teorisi. Mikroskobik dünyadan zaman makinelerine, şizofren atomlardan kuantum bilgisayarlarına, kara deliklerden Evren'in ilk salisesine uzanan Marcus Chown, kullandığı basit dil ve verdiği pratik örneklerle, modern fiziğin temel fikirlerini sarmış olan sisi dağıtarak, başka bir illüzyona inanmaya gerek duymayacağımız ölçüde büyüleyici bir Evren'de bulunduğumuzu gösteriyor.

Biraz kuantum teorisi öğrenmekten kimseye zarar gelmeyeceği gibi, bu sayede yaşadığımız dünya ve kendimize dair çok daha geniş ölçekli bir bakış açısına da sahip olabiliriz. Yaklaşın, yaklaşın. Kuantum teorisi sizi ısırmaz!

Basim Tarihi: 18.02.2009
Son Basim Tarihi: 13.01.2020
Kaçıncı Baskı: 8.Baskı
Orijinal Adi: Quantum Theory Cannot Hurt You
Yayın Yönetmeni: Mustafa Küpüşoğlu
Editör: Kerem Cankoçak
Sayfa Tasarımı: Mürüvet Durna
Yayın Dili: Türkçe
Orijinal Dili: İngilizce
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Türü: Siyah-Beyaz
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.