75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne

Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne

Meraklı Bir Şahsiyetin Maceralarının Devamı

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 236
Ebat: 13,5 X 21
Barkod: 9786051067384
Stok Durumu: Stokta Var
35,00₺ %35 İndirim 22,75₺

Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne

Ralph Leighton tarafından derlenen Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne, Feynman'ın çok ilgi gören biyografisi Eminim Şaka Yapıyorsunuz, Bay Feynman'ın devamı niteliğinde. Ancak Feynman bu kitapta çoğunlukla şaka yapmıyor. Ayrıca bu kitapta konular, düzenliymiş havası vermek için kronolojik olarak sıralanmış olan Eminim Şaka Yapıyorsunuz Bay Feynman'a göre birbirleriyle daha az ilgili.

Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne, Feynman'ın kişiliğini en çok biçimlendirenlerin etkilerini anlatarak başlıyor; annesi, babası, Mel ve ilk aşkı Arlene. Bu kitabın ismini aldığı Arlene'nin öyküsü Feynman için anlatması üzücü bir öykü.

Kitaptaki "Bay Feynman Washington'a gidiyor" bölümü Feynman'ın uzay mekiği Challenger1 m patlayışını araştıran Rogers Komisyonu'ndaki maceralarını kapsıyor. Ardından Feynman'ın on yıl süren kanser mücadelesi, Caltech'te verdiği son dersten iki hafta sonra, 15 Şubat 1988'de sona erdi. Feynman'ın en dokunaklı ve ilham verici konuşmalarından biri olan "Bilimin Değeri" kitabın Sonsöz'ü.

'Feynman'ın gür sesi sayfalar arasında yankılanıyor."
James Gleick, Kaos yazarı 

Basim Tarihi: 05.07.2013
Son Basim Tarihi: 02.07.2020
Kaçıncı Baskı: 2.Baskı
Grafiker: Begüm Çiçekçi
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.