75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
Athena

Athena

Çalınmış Güzellik

Cilt Durumu: Ciltsiz
Sayfa Sayısı: 552
Ebat: 14 X 21
Barkod: 9786054377305
Stok Durumu: Stokta Var
31,00₺ %35 İndirim 20,15₺

Athena

YÜZYILLAR ÖTESİNDEN AŞKA,
AŞKIN BÜYÜSÜYLE SONSUZLUĞA…
TAŞLARIN ANLATACAK
ÇOK ÖYKÜSÜ VAR!

Elgin Mermerleri neredeyse iki yüzyıldır British Museum’da sergileniyor. Eser, bulunup müzeye getirildiği günden bu yana sayısız tartışmaya yol açtı. Tarihine, öyküsüne ya da yapılış macerasına dair farklı görüşler yıllar boyu dallanıp budaklandı. Öyle ki Elgin Mermerleri hakkında söylenenler eserin önüne geçti yıllar içinde...  Ardındaki hikaye hep merak uyandırdı.

Napolyon döneminin sonu gelmez savaşları dünyayı kana buluyordu. Güzelliğiyle nam salmış, yirmi bir yaşındaki, yeni evli Elgin Kontesi ise bu kargaşanın içinde Osmanlı İmparatorluğu’nun önde gelen yöneticilerini büyülemeye çalışıyordu. Çünkü kocası, Parthenon heykellerini İngiltere’ye götürmek istiyordu ve mutlak bir izne ihtiyacı vardı. Mary, bu uğurda cazibesini, hatta bedenini kullanmaktan bir an bile çekinmeyecekti.

Mary Nisbet’in tüm bu oyunları oynamasından yüzyıllar önceyse, adını tarihe kazımak isteyen başka bir kadın yaşamıştı Atina’da. Perikles’in metresi Aspasia, zekasını ve cazibesini kullanarak tüm dünyanın görüp görebileceği en benzersiz eserleri inşa ettirme hayaline adamıştı kendisini.

Aşk, her zaman aşk, merak, açgözlülük ve şeref… Aspasia ve Mary, hırslarını, acılarını hissedebilmeniz için sizi yüzyıllara yayılan bir gezintiye davet ediyor.

Basim Tarihi: 20.07.2010
Son Basim Tarihi: 20.07.2010
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Orijinal Adi: Stealing Athena
Yayın Dili: Türkçe
Kapak Türü: Karton
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.