75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2021 Kitap Yılınız Olsun
           
Açıklamalı Göstergebilim Sözlüğü

Açıklamalı Göstergebilim Sözlüğü

Kavramlar - Yöntemler - Kuramcılar - Okullar

Yayınevi: Alfa Yayınları
Cilt Durumu: Ciltli
Sayfa Sayısı: 380
Ebat: 14 X 21,5
Barkod: 9786051718637
Stok Durumu: Stokta Var
63,00₺ %35 İndirim 40,95₺

Açıklamalı Göstergebilim Sözlüğü

İnsan dünyasının kültür evrenini anlamlandırmaya ve yorumlamaya çalışan Avrupa göstergebilimi (özellikle Paris Göstergebilim Okulu) ile bütün canlılar dünyasının iletişim ve anlatım olgularını kavramaya yönelen Amerikan göstergebiliminin yanı sıra yaklaşım açısından göstergebilimle bağlantılı dilbilim, dil felsefesi, edebiyat eleştirisi, üslupbilim, yorumbilim, alımlama estetiği, filoloji, vb’nin temel kavramlarını, yöntemlerini, kuramcılarını, okullarını ayrıntılı biçimde değerlendiriyor. 
Maddelerin yazımında, kavramları ve kavramlar arasındaki bağlantıları, “açıklayıcı” alıntılarla işlemeye özen gösteriyor. Ayrıca kavramları, yöntemleri ve okulları yaratan kuramcıların geçirdikleri düşünce evrimini, düşüncelerinin üretim sürecini, üretim süreçlerinin belli başlı aşamalarını da ayrıntılarıyla sergiliyor.

Yeni baskı için bütünüyle gözden geçirilmiş ve genişletilmiş Açıklamalı Göstergebilim Sözlüğü’nün “dünyanın insan için ve insanın insan için taşıdığı anlamları” yöntemli biçimde kavramaya çalışanlara katkıda bulunacağını düşünüyoruz. 

Basim Tarihi: 28.12.2018
Son Basim Tarihi: 28.12.2018
Yayın Yönetmeni: Mustafa Küpüşoğlu
Kapak Türü: Sert Kapak
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.