75 Tl ve üzeri Ücretsiz Kargo
2020 kitap yılınız olsun
           
A Memento For İstanbul (Ciltli)

A Memento For İstanbul (Ciltli)

A Novel

Çevirmen: Rakesh Jobanputra
Cilt Durumu: Ciltli
Sayfa Sayısı: 580
Ebat: 13,7 X 23,5
Barkod: 9786051851167
Stok Durumu: Stokta Var
45,00₺ %35 İndirim 29,25₺

A Memento For İstanbul (Ciltli)

Bizans'ın ilk günlerinden İstanbul'un gelişen metropolüne kadar ileri geri hareket eden heyecanlı bir hikâye… Eski İstanbul'da Atatürk'ün heykelinin dibinde elinde bir antik sikke kalmış bir ceset keşfedildi. .. Ama bu son ceset olmak değil ve cesetler çok yakında toplanmaya başlıyor ... Ve böylece katiller için avlar başlıyor ... Yedi cinayet, yedi egemen, yedi sikke ve yedi antik anıt, onları birleştiren bir ip ile all: dünyanın en gizemli ve göz kamaştırıcı şehirlerinden birinin tarihi.

"Deniz bir sisin içinde örtüldü, teknemiz manzaraya gizlendi. İstanbul siste kayboldu. Sultanahmet Camii'nin minareleri, Ayasofya kubbesi ve Mezopotam kuleleri pus üzerinde görüldü. ve saf, ahlaksız ve el değmemiş, beyaz sis, her şeyi ve görünüşü aydınlatacak her şeyi örtüyordu.Günün ışığından önce bir an için ortaya çıkan eski bir efsaneden bir vizyon gibiydi ... Yeni kurulmuş bir şehir, yeni şafağın gri ışığında parıldayarak başlıyor ... Genç, canlı ve umut dolu ...

We were looking at the city from the sea. At King Byzas' legendary country, at Constantine's imperial capital, at the stone necklace of the walls built by Theodosius II, at Justinian's peerless Hagia Sophia, at Topkapi Palace, from which Mehmed the Conqueror ruled over half the known world, at the Lawmakers stunning Siileymaniye Mosque... From out at sea we gazed upon those kings, those extraordinary generals and captains, at the nobility and the citizens of repute and bearing, at the slaves and the Sufis and the saints... At the women: Pulheira, Theodora andRoxelana... From our vantage point out at sea we looked back upon heroics, cowardice, creativity and destruction, at intelligence, foolhardiness, compassion and cruelty... From out at sea we gazed upon the whole of man's madness and mystery, at the entirety of his daring and his exploits."

Basim Tarihi: 29.03.2017
Son Basim Tarihi: 29.03.2017
Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
Yayın Dili: İngilizce
Orijinal Dili: Türkçe
Kapak Türü: Sert Kapak
Kağıt Türü: 1. Hamur
Hata bildirebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.